Říjen 2011

4. část

28. října 2011 v 22:47 | Janixka |  Mariin život
Nějak se bavily o nejlepším přátelství a Katka jí řekla. "Já a Míša jsme ukázkové nejlepší kamarádky." To Mariu odrovnalo. Netušila, že jí Katka ze dne na den zasadí takovou ránu pod pás. Nechápala, jak mohla změnit nejlepší přátelství s ní, za jinou holku a jí to ani neříct. Maria byla smutná. Katka se jí potom zeptala. "Hele, jsi v pořádku?" Maria jí samozřejmě řekla, že jo a tak Katka odešla za Míšou. Maria byla ne svá. Chtěla všechno co se stalo poslední dny vrátit zpět a dělat, jako že se to vůbec nestalo. Chtěla jít na střední s těmi nejlepšími vzpomínkami na základku a na svou nejlepší přítelkyni. Nastaly prázdniny. Katka s Mariou spolu někdy chodily ven, ale pouze, když se Katce chtělo a neměla něco domluveného s Míšou. Maria byla nešťastná. Když nastoupila na střední, s Katkou si slíbily, že jedna za druhou budou jezdit. Tak se také stalo. Jezdily za sebou navzájem, ale to jim nevydrželo moc dlouho. Asi tak půl roku toto zvládaly, ale pak se vše zvrtlo díky Míše. Maria Míšu nenáviděla za to, že jí Katku sebrala, a tak se bála ještě více o svou budoucnost. Na střední, kam nastoupila nikoho neznala a tak se s nikým nebavila. Postupem času se ale začala se všema seznamovat. Všichni jí zezačátku přišli fajn, ale jednou si na ní jedna její spolužačka otevřela pusu a to se jí nelíbilo. Přesto ne bála se bránit. Tak to nechala být. Jedna holka se jí ale zastala a s tou byla dobrá kamarádka. Když jí řekla po nějakém čase, že jí bere jako svou nejlepší kamarádku holka si oddychla a řekla. "No tak to je fajn. Já tě tak beru taky." Tak si oddychla i Maria. A dál si žili svůj život se svou novou nejlepší kamarádkou.

3. část

28. října 2011 v 22:46 | Janixka |  Mariin život
O přestávce se všichni sešli u lavice těchto dvou dívek a všichni si spolu povídali o různých šílenostech. Po škole spolu šli holky vybírat dárky pro svého milého třídního učitele, který je provázel jejich společnými roky. Přemýšlely, že by mu asi měli koupit kytku, jako ostatním učitelům. "Ale to je málo." reagovala na tento nápad Maria. "Navíc pro chlapa?" nelíbilo se to ani Katce. Katka si sedla na nejbližší lavičku a tak si Maria sedla vedle ní. "Co mu teda koupíme?" Ptala se Maria zmateně. Seděly před obchodem a čekaly na nějaké nápady. Obě napadlo, koupit mu nějakou voňavku, ale potom si to velice rychle rozmyslely, protože mu chtěly dát něco normálního. Nakonec do toho obchodu zašli a koupily mu rumové pralinky. To byl začátek jejich vyjádření díku pro učitele. Tak tedy se rozhlížely po různých krámech a koukaly, co by svému učiteli mohly koupit. Nakonec se rozešli okolo osmé večer, s tím, že všude mají už zavřeno a myslely si, že už to stačí. Koupily mu rumové pralinky a nakonec i nějaké růže a bonboniéru. Učitel jim byl vděčný, když mu to na konci roku daly. Těsně před tímto koncem jejich společné cesty na základní škole, se opravdu velice pohádaly. Nakonec se umířily a bylo vše zase jako dřív. O dva dny později jí Katka zasadila tvrdou ránu.

2. část

28. října 2011 v 22:45 | Janixka |  Mariin život
Katka to nevydržela a začal jí takovýto denní pořádek nudit. Maria těžko nesla přez srdce, že jí její nejlepší kamarádka opouští a tak prosila Katku o další šanci. Tak byly dál nejlepší přítelkyně. Když zkončila základní škola holky si na sebe opět zvykly a oplakaly to. Nechtěli se jedna od druhé rozdělit. Bohužel každá už měla vybráno místo, kam půjde a už to nešlo změnit. Když tak nad tím přemýšlely, ani se jim nechtělo na jinou školu. Ale přemýšlely dále a v hlavě se jim promítalo, že by mohly být spolu. Takhle půjde každá jinam. Pár dní před koncem základní školy. "Ahoj Káťo. Jak se máš?" zeptala se Maria, když přicházela do školy. Katka tam na ní opět čekala před dveřmi. "Ahoj, celkem fajn a ty?" Maria tu druhou část přeslechla a tak Katka zvýšila hlas a zopakovala to. "A ty?" "Promiň, to jsem přeslechla. Taky se mám fajn." Káťa byla ráda, že se dočkala odpovědi, ikdyž po nějaké době. Když přicházeli do třídy, všichni je pozdravili, a tak jim pozdravy rády vrátily. Všichni si uvědomovali, že za pár dní, jim společné dny strávené spolu zkončí a tak se všichni spolu bavili. Holky to překvapilo stejně jako ostatní ale byly za to vlastně rády, že si jich konečně ostatní ze třídy všímají. Ne, že by jim to nějak vadilo, že se s nimi předtím skoro nikdo nebavil.

1. část

28. října 2011 v 22:44 | Janixka |  Mariin život
Existuje dívka, která měla do nedávna pohodový život. Chvíle bez starostí jí těšili a užívala si co nejvíce času se svými kamarády. Jmenovala se Maria. Měla svou nejlepší kamarádku, která ji ve všem podporovala a vždy stála za ní. Nikdy jí nenechala utápět se ve smutku, vždy se dokázali bavit o všem možném, aniž by to vedlo k hádce. Vždy si dokázali poradit a pomoci navzájem. V deváté třídě spolu byly také pečené vařené a nemohli se od sebe odtrhnout. Každý den spolu byly ve škole, nebo spolu ještě odpoledne šli ven. Jedna druhou nenechala nikdy na holičkách, ať šlo o cokoliv. Mariinina nejlepší kamarádka se jmenovala Katka. Když postupem času spolu dále chodili do školy, scházely se před ní a chodily všude spolu. Jejich každodenní konverzace byla velmi obyčejná. Převážně padali otázky: Jak se máš? a tak dále. Říkali si navzájem vše a tak věděli o své nejlepší kamarádce všechno.Když se jedné z nich rodiče pohádali, nebo se ony pohádali s rodiči, ta druhá to okamžitě. To však nebyl Mariin případ. Ta vše doma měli v pořádku. S rodiči vždy dobře vycházela a neměla za potřebí se s nimi hádat. Každý všední den byl v celku stejný. S Katkou se vždy bavily o něčem jiném, ale v podstatě to bylo to samé. Bylo to, jako kdyby to byl jeden opakující se den.

Láska ke zvířatům

26. října 2011 v 19:56 | Janixka |  SHINee
SHINee nebyli schopni odtrhnout oči od jednoho malinkatého pejska. Byl tam bez páníčka a tak SHINee napadlo, že si ho nechají. Manažer jim vysvětlil, že si pro něj majitel pžijde. Kluci tomu nechtěli věřit a koukali se na smutné, tulící se štěňátko bez známky. Manažer nebyl schopen vydržer přítomnost šťeněte a tak ho vyfotil a vystavil všude letáky. To pro SHINee bylo přínosem i sklamáním, že se o takového drobečka nikdo nehlásí. Když jim obec nařídila letáky stáhnout neměli navybranou a stáhli je. O pár dní později jim na dveře zaklepal sám prezident rady, který nařídil letáky strhnout. "Máte ještě to šťeně u sebe?" zeptal se poníženě. "Ano, máme. A rozhodli jsme se si ho nechat." Vystračil Key muže. "To nemůžete!" nelíbilo se jejich rozhodnutí. "Nařídil jste trhnout letáky, které mu měly opět přivolat rodinu a teď nám říkáte, že se po něm někdo shání?" vyčítal mu chybu Onew. SHINee chtěli aby se v tom pěkně vykoupal a tak mu kladly velice záludné otázky a mluvili velice vyčítavě. Z muže ale vypadlo, že pejsek je jeho dcery a on si ani nevšiml, že zmizel. SHINee byli tak dobrosrdeční a pejska mu dali i se vzpomínkou na SHINee. Dali mu obojek na kterém bylo jejich jméno skupiny i jejich jména jednotlivě. Dívka, když zjistila u koho byl, chžela se s nimi setkat. To ale SHINee radši nechtěli, protože jí znali a jeji povahu mrchy taky.

Holka, kamarádka

26. října 2011 v 19:55 | Janixka |  SHINee
Jonghyun často mluvil o své nejlepší kamarádce. Jak si s ní má vždycky co říct a jak se s ní skvěle rozumí. Po chvíly, co to Onew poslouchal se pochluvil. " Já si s mojí holkou taky skvěle rozumim." Kluci kývali hlavou, přesto, že jeho kolku i Jonghyunovu kamarádku viděli jen za zádu, když odcházeli. Najednou zazvonil zvonek u dveří. Jonghyun se vrhl ke dveřím, že čekal opět až se svou kamarádkou půjdou ven. Onew čekal na svou dívku a také hned vyrazil ke dveřím. Rvali se u dveří a pak společně otevřeli. "Kim." Ozvalo se z úst Onewa i Jonghyuna najednou. Všichni se zarazili a nikdo nechápal jakto, že oba čekají na tutéž osobu. "Ahoj kluci. Vy se znáte?" byla dívka zaražená. Oba se na sebe podívali a chvíly mlčeli. "Takže když mi říkala že půjde ven se svým nejlepším kamarádem, tak myslela tebe?" nechápal Onew. " A když šla za svým klukem, že už s ním delší dobu nebyla, žak to myslela tebe?" zarazil se Jonghyun. Byli zaskočení a chvilku na sebe jen tak koukali. Po chvilce zvedli ukazováčky a ve stejnou chvilku ne sebe ukazovali a řekli. "TY?!" Kim byla zaskočena, že je vidí spolu, ale pak si všimla, že se skutečně znají tak je chytla za ramena a řekla. "Vždycky jsem chtěla, aby jste se poznali." s úsměvem. Vzadu si všimla Taeminaa šla za ním. "Pamatuješ si ještě na mě?" "No jasně že si tě pamatuju." zvolal Taemin a stoupl si z gauče a objal se s ní. Onew a Jonghyun se na Taemna vražedně podívali jak se s ní objímá. "Kluci máte štěstí, s touhle mrškou jsme byli taky nejlepší kámoši hlavně na střední. Můžu doporučit." dívka se ušklíbla a sedla si vedle Taemina na pohovku. Když si o tom všichni promluvili bylo všechno už v pořádku.

Sportovní den

26. října 2011 v 19:55 | Janixka |  SHINee
Když došlo na sporty, jednoznačně byl nejlepší Minho. Stále se mu snažili vyrovnat, ale bylo to velmi bolestivé. Minho byl zvyklí na spoustu modřin a bolesti celého těla. Když se zranil nejvíce, byl v nemocnici asi celý měsíc. Zlomil si nohu a normálně na ní chodil. Proto ho dali pod dozor do nemocnice. Ale i tam na ni stoupal a tak ho přivazali k posteli. Nedal si říct dokud za ním nepřošel doktor s tím, že jestli na tu nohu bude stoupat, už nebude moci chodit a natož tancovat. Od té doby nesportoval. Když po roce opět přišel sportovní den Minho chtěl závodit s ostatníma. Byl tam dlouhý přezpolní běh o délce pěti kilometrů a skoky do výšky a dálky. Minhovi to ale nikdo nechtěl dovolit kvůli tomu, že se ostatní rozcvičovali asi půl hodiny a on ani jeden cvik neudělal. Nakonec se k nim otočil zády a běžel na skok do výšky. Zvládl až jeden a dva metry. Všem se to líbilo ale stejně se o něj báli. Když se připravoval na přezpolní běh, začal si být nejistý. Nikdo ho v běhu nepodporoval, ale spíš se mu to snažili vymluvit. Když se běh odstartoval, kluci mu žečeli fandit. Nakonec viděli, že do cíle doběhl první a to ještě s rezervou. Nechal se zkontrolovat doktorem a ten mu řekl, že už je zcela v pořádku. A tak si dal s klukama ještě závod do hotelu. Vyhrál ale Taemin, protože ho z okna autapovzbudil manažer, že když tam doběhně první, bude si moci lehnout do postele, které bude chtít.

Změna

26. října 2011 v 19:55 | Janixka |  SHINee
"Nebude nic, tak jak jste měli doma, zvláště pak na venkově. Všechno se můsí změnit. Vaše stravování i oblíkání a hlavně způsoby." Vysvtloval manažer začínajícím nováčkům nové skupiny SHINee, když si je k sobě přivolal. Kluci tam seděli na zemi, a mezitím si manažer hověl v pohodlném křesle u teplého krbu. "Takže, ochranka s vámi půjde nakupovat nové věci a bez nový image se nevracejte." Vyhrožoval jim manažer s úsměvěm na tváři. Když se vydali na náákupy, viděli spoustu nádherných večí, které se jim líbili, ale nebyla to změna stylu. Ochranka je vzala do jednoho levného obchodu, kde byli společenské černé obleky, jako měla ochranka na sobě. "To teda ne!" Otáčeli se SHINee po krámku. Muž, který je vedl, otevřel dveře za jedním regálem. Včichni tam šli a rozhlíželi se. Bylo to všichno velice levné a tak se do toho vešli i s rozpočtem. Všechno bylo barevné a tak se to líbilo všem. Ochranka jim vybrala velké bundy a spoustu barevných kalhot aby měli do zásoby. Když tam odtud odešli, a vrátili se k manažerovi, každý z nich držel nejméně deset tašek. "No a kde je ten můj džus?" kluci nechápali, co se to děje ale postupně během vteřin jim došlo, že využívá toho, že oni se v tomhle ještě tolik neorientují. "Máš padáka, a nebo se laskavě uklidni." zakřičel na něj Onew. "Přestaň se tady roztahovat. To my jsme ti, co vydělávají a ty se jen vozíš na palubě jako černý pasažer. Jestli máš problém s tím, že my tu jsme šéfem tak vypadni." Nakonec ho vyhodili a načli si za něj náhradu. Byl sice starčí, ale respektoval je a choval se k nim hezky. Proto si s nim udělali i pouto přátelství.

Náramek

26. října 2011 v 19:54 | Janixka |  SHINee
Jednou dostali SHINee náramky, které měli jenom SHINee členi. Všichni byli šťastný, že takhle ví, že jsou spolu kámoši. "Budou to náramky přátelství." Prohlásil Minho. Všichni s ním souhlasili. Po měsíci si ale všimli, že jediný, kdo nemá svůj náramek je Key. Nosil místo toho jiný a doufal, že si toho nevšimnou. "Kde máš svůj náramek?" ptali se Keye ostatní. "Odjela mi sestřenka na půl roku a neměl jsem nic po ruce tak jsem jí ho dal. " Kluci se začali smát a jak se smáli dlouho, tak se dostávali do křečí a jeden se o druhého opírali.Key to nechápal ale byl dost všímavý. Všiml si, že oni taky nemají ty náramky, které si dávali předtím, ale jiné. "A kde je máte vy?" a začal se taky smát. Key se bál co tomu řeknou ostatní a pak si všiml, že oni je taky dali někomu. "Čekali jsme, až ho nebudeš mít ani ty. Ale nevěděli jsme, že to bude hbed druhý den. Když mu to vysvětlili, začali se ještě víc smát. Když se smáli dostali se znovu do kžečí a už je začala bolet břicha. Všichni si sedli na zem do kroužku a začali si vyprávět. Všichni hned také zjistili, že jediný normální důvod proč náramek dát měl vlastně Key. Ostatním se nelíbilo, že mají něco takového na rukách tak se toho zbavili a dali to těm, kterým se to třeba líbilo, nebo to prostě vyhodili. A nebo si chtěli také u někoho přilepšit.

Šikana

26. října 2011 v 19:53 | Janixka |  SHINee
SHINee byli jedna z nejmladších skupin, které byli v korei. Většina sólových zpěváků a ostatní skupiny byli o pár let od dvou do deseti a více let starší. Minha z celé skupiny si dobírali nejméně, protože si mysleli, že jako rapper skupiny se o sebe postará dobře a tak na něj nenaráželi. Onew byl vůdce jejich smečky a utahnout dobrou skupinu na vrchol není sranda a to věděl každý leader skupiny. Taemin se hraním na klavír a hlavně tancem rovnal všem ostatním tanečníkům. Key byl napůl taky rapper a měl hrubší hlas, to všem připomínalo, že se jen tak nedá. Ale všem těmto klukům vymlouvali Jonghyunam protože měl nejvyšší hlas a tak ho všichni brali jako překážku mezi SHINee a rozletem. Když dokončili další koncert, ostatní je všechny nechali projíř mezi sebou, kromě Jonghyuna. "Jsi jim jen překážkou. Vzdej to a vypadni." Zastrašovali ho všichni. Kluci z SHINee se zastavili a začali ho bránit. Jenže ti lidi okolo Jonghyuna je k němu nepustili. "Nechte mě bejt." Křičel tam na všechny Jonghyun. Nakonec řekl "uši." Kluci to pochopili a zacpali si uši. Jen ti okolo Jonghyuna to nechápali a dívali se na něj. Jonghyun použil to, co mu vyčítali. Vybral si písničku, kde byli velice vysoké tóny a nahlas jim to zazpíval. Všem to drásalo uši a jak se drželi za hlavy, tak SHINee odešli z nejbližšího okolí a poslouchali to z dálky. Když Jonghyun přestal zpívat, všichni byli omámení a sundali si ruce z uší. A pak jim Jonghyun pošeptal "Jiště něco proti mě máte? Zpívat umím dobře, že jo?" Vyžadoval se Jonghyun odpovědi. "Jo, jo." Odpovídali všichni a dali se do odchodu zmateně a totálně mimo. A už si Jonghyuna nedobírali, protože už si na to také nikdo netroufnul.