Listopad 2011

Velký Comeback

27. listopadu 2011 v 8:13 | Janixka |  SHINee
SHINee toho měli až po krk. Nevěděli si rady s některými věcmi a tak si dali pauzu. Když se vrátili na scénu všichni je obdivovali jako dřív. Jediný problém byl, že tam nebyli všichni. Minho se s nimi nevrátil. Fanouškům se to nelíbilo, ale SHINee s jeho rozhodnutím nemohli nic udělat. Minho všem fanouškům i členům SHINee oznámil, že se v nejbližší době nehodlá vrátit. Všichni obdivovatelé rapu v jejich písních měli slzy na krajíčku, když tohle slyšeli. Věděli že Key všechny rappový části nezvládne sám a tak se často stávalo, že když SHINee přišli na scénu a byli jen čtyři, tak se spousta lidí sebralo a odešli pryč. Všude viseli papíry s názvama. "Bez Minha NE!!!" SHINee byli zmatení a nevěděli co dělat. Věděli, že musí natočit nějaké písničky, kde Minho vůbec nebude. Ale nikomu se do toho nechtělo. Minha měli rádi fanoušci ale i Key, Jonghyun, leader Onew ale i nejmladší přírůstek Taemin. Minho je druhý nejmladší a má úžasné postavení na to, kolik mu je. Vážil si toho, ale řekl si, že chce prostě pauzu. Nikdo nevěděl jak dlouhá ta pauza bude a jestli se vůbec ještě vrátí na scénu. Nikdo si tím nebyl jistý. SHINee vymýšleli nové videoklipy a písničky, když v tu chvíli se otevřeli dveře. Zavonělo to tam Minhovo voňavkou a tak se všichni otočili. Ve dveřích stál k překvapení jen poslíček s Pizzou se stejnou vůní. Na další koncertě už čekali, že zase spousta lidí odejde a oni budou zpívat a tančit jen pro pár z nich. Když vyšli na jeviště ozvalo se hlasité. "Tady je máme." Kluci když tohle slyšeli, představili si nějakého uvaděče nebo někoho takového. Nikdo nečekal, že tam stojí Minho. Všichni se pozastavili a koukali na něj. Kromě Taemina. Ten se neudržel a rozběhl se za svým kamarádem a skočil na něj. Minha to porazilo až se válel na zemi a v tu chvíli se na něj vrhli všichni. A z SHINee tam byla kopice lidí válející se po sobě. Fanoušci výskali a byli rádi za to, že jsou opět spolu.

Konec všeho? 2\2

27. listopadu 2011 v 8:09 | Janixka |  SHINee
Taemin už kolikrát připustil, že Onewa jakožto leadera i nejstaršího z jejich skupiny bere jako vlastního bráchu. Jako člověka o kterého se může opřít. Onew nad tím přemýšlel a říkal si, že tohle by od něj asi neočekával. Chvíly tam tak stáli, a protože byli slavní, přiletěla i helikoptéra, která je natáčela do živého vysílání. Najednou všichni ze SHINee přispěchali na to místo, když je viděli v televizi. Všichni společně Onewa dostali na správnou stranu zábradlí. Taemin zvedl nohu, aby přelezl zábradlí. Druhá noha mu ujela a uklouzly mu ruce. Taemin se chytl úzkého betonu, na kterém stáli. Kluci si všimli v jaké je situaci a tak mu šli napomoc. Minho ho jistil a chytl ho za triko. Taemin se už ale neudržel a tak začal padat dolů. Vyklouzl jako naolejovaný z trika, které držel Minho. Nikdo nevěřil vlastním očím. Taemin padá. Dole je silnice a co teď? ptali se jeden druhého. Most byl v rekonstrukci a tak tam bylo spousta dělníků, kteří ho viděli. koukali na něj, jak padá nedaleko od nich. Taemin si všiml tyče, která byla kousek od něj. Snažil se se jí chytit. Bezúspěchu. Měl štěstí, že měl ještě jeden pokus. Druhá tyč. Bohužel i tu minul. Na závěsném výtahu také byli stavbaři. Běli tam s sebou pro jistotu lano. To hodili po Taeminovi a ten se ho pevně chytil. Taemin se houpal ze strany na stranu. Z jednoho konce mostu na druhý. Když se dohoupal závěsný výtah spustili dolů a tak i Taemin stál na pevné zemi. Taemin se zkácel na zem a chvíli jen tak ležel. Když za ním přiběhl Onew z plna hrdla se mu ulevilo, že je v pořádku a objal ho. "Omlouvám se ti." Taemin mávl rukou, aby omluvy dal stranou a akorát řekl. "Tohle si ještě někdy musím zopakovat ale doufám, že to bude tak za pár let a rovnou s lanem." začal se smát Taemin a s ním i celá skupiny SHINee a všichni u obrazovek. Když to viděl manažer také hned běžel za Taeminem, jestli je v pořádku. Odpověď byla. "ANO." ale když si stoupl nohy se mu třásly. Kluci chtěli odejít ale Taemin si to namířil rovnou k mužům, kteří mu zachránili život. Poděkoval jim a slíbil jim, že bez nich příště neskáče. Všichni se hned začali smát a tak všichni mohli jít domů.

Konec všeho? 1\2

27. listopadu 2011 v 8:08 | Janixka |  SHINee
Onew přišel celý skleslý do jejich hotelu a sedl si na jejich pohovku, která byla rovnou uprostřed místnosti. Vzdychl tak nahlas, že by to mohlo probudit i manažera, který spal ve vedlejší místnosti. Naštěstí ho to nevzbudilo. Ale ostatní ze SHINee se šli podívat co se stalo. Viděli tam Onewa sedět samotného a koukali na to, jak se tam sám trápí. Bylo jim ho líto a tak se šli vyptávat co se stalo. "Umřela mi jedna sestřenice." řekl smutně. "Jedna? Tak to jich máš určitě víc." začal vtipkovat Key. Toho co řekl začal hned litovat a omluvil se. "Ne, promiň to bylo hnuný." "A jak?" zeptal se mile Taemin. "Přejelo jí auto." zesmutněl ještě víc Onew. O pár dní později s Onewem pořád nebyla řeč. Začali se o něj bát ale stále neměli největší důvod. O týden později přišel s tím, že jeho teta i strýc kvůli svý dceři spáchali sebevraždu. Onew z toho byl zničený, že tahkle snadno přichází o rodinu. Nelíbilo se mu to a tak s tím chtěl něco udělat. Jenže ho nenapadalo co. Na Onewa toho bylo už moc. Ztráta tří dobrých lidí, navíc z rodiny. Onew vyšel z hotelu a namířil si to rovnou k mostu. Tam si stoupl za zábradlí a koukal chvíly dolů. Taemin jel s rodiči v autě okolo něj a tak zakřičel na otce aby zastavil. Otec nechápal ale zastavil. Když viděl kam se to jeho synek žene, zajel ke kraji a čekali na něj. Ten mezitím běžel za Onewem. "Onew, prosimtě neblbni. V životě to budeš chtít udělat ještě mnohokrát. Ale teď ne." "Pro mě je to prostě moc. Já chci umřít." přiznal se Onew. "A jak si myslíš, že se budou chovat ostatní?" zvýšil Taemin hlas. "Tvá sestřenice umřela, s tím už nic nenaděláš. Její rodiče spáchali sebevraždy, protože přišli o dítě. Jak si myslíš, že se budou chovat tvý rodiče? Já ti to řeknu: Úplně stejně." Onew se pozastavil nad pravdou, která byla v těchto větách vyslovených Taeminem. "A co my? Já jsem nejmladší. Jak myslíš, že to ponesu já? Udělám to samí jako ty. Na truc." přiznal Onewovi Taemin své pocity. Onew se na něj podíval. "To by jsi neudělal." řekl mu Onew. "Jak chceš." řekl Taemin a šel také na druhou stranu zábradlí. Chytl Onewa za ruku a prohlásil. "Jestli skočíš ty, tak já taky. Jen aby ti to bylo jasný." dodal Taemin. Onew nechtěl zkončit život i svého dobrého přítele. Chvíly přemýšlel nad tím, jak se zachovat.

Silná mysl

27. listopadu 2011 v 8:07 | Janixka |  SHINee
Jonghyun byl trochu pověrčivý. A tak neměl silnou vůli. Nepostavil se ani nejmenšímu náznaku pověry. Bál se všeho, co mělo svou špatnou legendu. Nikdo ostatní z jejich skupiny na to nevěřil a tak Jonghyuna brali skoro jako blázna. Nevěřili mu v takových to případech ani jediné slovo. Jednou si SHINee koupili vlastní dům. Každý měl jednu místnost a Jonghyun zrovna chtěl malovat. Postavil si tam štafle a začal malovat na světle modro. Pak ale zapomněl na to, že je tam má rozložený a prošel pod nimi. Když si uvědomil co udělal, couval ke zdi aby se podél zdi spustil na zem a aby si poté sedl. Neuvědomil si, že to má čerstvě natřené a tak měl celá záda světle modré. Když přišel za klukama, jestli nemají náhradní tričko, dočkal se pro něj nečekané reakce. "Co si proboha živýho dělal?" začal se smát Minho. Okamžitě z něj sundal bílé tričko s modrými zády a půjčil mu jednu ze svých košilí. "A může se to umazat?" Ptal se okamžitě Jonghyun, protože čekal, že se něco takového bude ještě opakovat. "Jo, klidně." Když na Jonghyuna dostal svou košili podíval se na něj. Koukali si z očí do očí a čekali, co ten druhý řekne nebo udělá. Jonghyun byl jako v tranzu a zíral na Minha. Když se ale otočil, že tedy půjde dělat dál svou práci zakopl o vlastní nohu. Minho rychle zareagoval a chytl ho. Chvíli ho držel a opět na sebe zírali. Když Minhovi došlo, že je Jonghyun moc pověrčivý na to aby se snažil být opatrnější a teď vše svádí na smůlu. Jonghyun se postavil a byl na odchodu. Minho ho chytl za ruku a odváděl ho někam pryč. Jonghyunovi se to nelíbilo a celou cestu se ptal kam ho to vede. "Zavři oči." řekl Minho těsně kousek od jeho překvapení. Jonghyun zavřel oči a Minho ho vedl. Když Minho dovolil otevřít oči Jonghyun se koukl na náhrobek jakého si muže. "Síla fyzická je důležitá, ale síla vůle, mysli a duše je mnohem důležitější. Poznáš." Jonghyun nechápal a celou cestu zpět se zabýval tím, co to mohlo znamenat. Žádná smůla ho nepotkala, protože se na to nesoustředil. Když dorazili do Jonghyunova světle modře vymalovaného pokoje, sedli si na zem. "Už jsi pochopil co to znamená?" zeptal se Minho. "Ne. Ale vrtá mi to hlavou." prozradil Jonghyun. "Nesmíš dělat blbosti a všechno svádět na smůlu. Když budeš silný duševně, nic se ti nemůže stát." vysvětlil mu to Minho. "A jak víš že to znamená zrovna tohle?" vyzvídal Jonghyun. "Ten muž byl můj dědeček a celý život mi říkal podobné věci a tak už vím, co všechny te řeči znamenají. Ale na tuhle jsem sám taky nepřišel. Doufám že to budeš brát na vědomí." usmál se Minho. Jonghyun pouze kývl na souhlas a šel malovat dál.

Ztracená tvář

27. listopadu 2011 v 8:07 | Janixka |  SHINee
Jakmile SHINee začali jezdit na dlouhodobé turné, vše se v jejich životech změnilo. Nikdo už je nebral, jako ty samé kluky, kterými bývali dřív. Všichni měli své životy rádi a byli vděční za kažkou změnu. Nevšímali si věcí, které jim mohli znepříjemňovat život a soustředili se na věci, které pro ně byli nejdůležitější. Bohužel se postupem času stávali snoby, kteří chtějí jen slávu a nic jiného. Přestali si všímat svých rodin a soustředili se jen na kariéry. Stali se tím, co z nich všichni chtěli mít. Na turné je ani nenapadlo vzpomenout si na rodinu, nebo jim poslat pohled. Dát jim vědět, že jsou v pořádku nebo tak něco. Jejich rodiny čekali, kdy něco takového přijde. Báli se toho, že jejich děti zničí kariéra. Všech pět rodin se sešlo na jednou místě a začali řešit, co se to děje a co udělají pro to, aby své děti dostali zpět bez použití násilí. "Já vůbec nevím co si počít." zoufala maminka Minha. Ostatní se snažili ze sebe dostat různé nápady ale v duchu souhlasili, že neví, co by měli udělat. "Už to mám." zvolal radostně Onewův otec. Když se SHINee vrátili z turné všichni šli do jedné místnosti aby si popovídali o tom, co se jim líbilo nejvíc a jak si to užili. Přišel za nimi Otec Keye a řekl. "Jak se máte?" to zůstalo bez reakce. Keyovo otci klesl úsměv. Proto šel k nim blíže a nevydržel to. Praštil plnou silou do stolu a poté chytl svého syna pod krkem. "Takže jsi teď zavrhl vlastní rodinu a dáváš přednost úžasnému životu hvězdy? Fajn. Jak chceš!" zakřičel na něj z plných plic. V tu chvíli tam přišel otec Taemina. "Nech toho! Oni se zřekli vlastní rodiny. Jsou ztracení." uklidňoval ho. Nakonec tam přišla i matka Jonghyuna. "Chlapy nechte je být. Vždyť oni s námi budou mluvit až budou chtít." řekla. "Jestli budou chtít." dodala smutně a koukala přitom na svého syna Jonghyuna. Potom tedy odešli a šli zase všichni rodiče na jedno místo. "Dobrá práce." řekla matka Minha. Kluci si začali uvědomovat, že svým rodičům dělají starosti a tak zanechali jejich rozhovoru o turné a šli se omluvit. Jen co vyšli z místnosti, stáli tam jejich rodiče a koukali se na ně. Onew začal "My se vám..." nestihl doříct větu a už byli všichni v rodinném obětí. A tím se všichni opět usmířili.

Bisexualita

18. listopadu 2011 v 20:16 | Janixka
Dívka, která byla v posledním ročníku základní školy, si našla přítele. Byl velice milý a hezký. Bohužel, jednoho dne, ji viděl s jiným. Po čase je viděl opět a to se mu už nelíbilo. Místo toho, aby šla s ním ven šla s někým jiným? Došel k názoru, že ho dívka podvádí. "Co to má bejt?" večer vyjel na dívku. Hrubým a naštvaným hlasem na ní začal křičet. "Co máš na mysli?" zeptala se mile dívka. "Ty mě podvádíš? Já myslel, že jsme šťastní." ztišil kluk hlas zklamáním. "Neber si to špatně, ale ona je skvělá." Tohle kluka zarazilo. "Ona? Ty jsi lesba?" nechápal. "Ne. Jen mi nevadí ani moje pohlaví." Klukovi to stačilo. "Tak fajn. Je konec." řekl a odešel. Nechtěl jí už nikdy potkat, a tak se odstěhoval. Po pár letech se viděli opět a začalo to na novo. Začali spolu opět chodit, ale tentokrát mu nevadilo, že mu nějaká holka konkuruje, protože ona se musela spokojit s tím, že jí nějaký jiný kluk taky konkuruje. :D

Kráska a zvíře

18. listopadu 2011 v 20:07 | Janixka |  SHINee
SHINee měli úplně obyčejný den bez práce. Všem to vyhovovalo, protože se celý den mohli flákat a dělat si co chtěli. Náhle zazvonil zvonek. Taemin se rozběhl ke dveřím a když je otevřel stála tam dívka přibližně jeho věku. "Promiňte mi. Ale nechtěli by jste udělat radost dětem? Dnes je zkouška na divadlou pro děti. Jmenuje se to Kráska a zvíře." Vysvětlovala jim tam dívka. Taemin si hned řekl, že by to nemuselo být špatný a že by do toho šel. Nevěděl, jaká bude reakce ostatních a tak se akorát zeptal. "A kdy že je ta první zkouška?" "Bude asi tak za hodinu v kulturním domě." zdůraznila dívka. "Tak mi si to promyslíme." Řekl Taemin, než zavřel dveře. Jakmile slyšel, že dívka je už ve výtahu, spustil na kluky. "Tak co? Jdete do toho taky?" Kluci se pozastavili nad tím slovem "taky". "Jak to myslíš taky. Ty do toho jdeš?" zeptal se Key. "No jasně. Může to být zábava navíc dneska nemáme žádné plány ne?" přemlouval je tam Taemin. Ti tedy nakonec souhlasili a šli na zkoušku. Byli tam asi tak desetkrát a už bylo hotovo. Když bylo představení, kluci se oblékli do svých kostýmů. Taemin hrál Krásku, Minho=zvíře, Key=otce krásky, Onew=poddaný u zvířete stejně jako Jonghyun. Nakonci se zvíře a kráska měli políbit tak se i Minho s Taeminem naoko políbili. Všechny děti jásali jak se jim to líbilo. Když nazačátku zjistili, že krásku hraje kluk všichni se smáli a když viděli ten polibek tak jim to všem bylo celkem jedno.

Souboj písní

18. listopadu 2011 v 20:07 | Janixka |  SHINee
SHINee měli pár návrhů na nové písničky. Když je dali dohromady zjistili, že jim se líbí všechny. "A co tahle?" zeptal se Key, který přinesl svou novou písničku napsanou na notovém papíru. "Vždyť je jich tolik a na cédéčko můžeme dát už jen jednu." stěžoval si Onew. Manažer za nimi přišel, protože se lekl toho, jak tam všichni po sobě řvali, aby se navzájem slyšeli. Nikdo ale nerozumněl skoro nic. "Ticho!" zakřičel manažer s rozespalým výrazem a poté se v místnosti utvořilo obrovské ticho. Vládlo celému jejich obýváku. "Můžete mi říct, co se to tady děje?" zeptal se nakonec po pár minutách manažer. Kluci mu vysvětlili celou situaci, že nemají místo na další písničky, které se jen hromadili. Po chvíly přišel zase někdo jiný, že má novou písničku. A takhle to tam chodilo. Všichni z toho byli ve stresu. Jindy nemají vůbec žádné písničky a teď jich měli až moc. Taemin poté přišel s jedinečným nápadem. "Co takhle mezi písněmi udělat souboj?" Kluci to nechápali jak to myslí a Taemin vyčetl z jejich tváří, že si zřejmě myslí, že jednotlivým písničkám dají meč a štít. Proto jim to blíže vysvětlil. "Nahrajeme je všechny a pak je pustíme nějaké skupince lidí. Ti nám potom řeknou svůj názor a my podle toho budeme moct vybírat." To se všem zdálo jako dobrý nápad a tak to přesně tak udělali.

Básně

18. listopadu 2011 v 20:05 | Janixka |  SHINee
Key často vymýšlel nové tance a prvky do nich. Minho na škole vždy vymýšlel básně. Vždy mu to šlo a když si na to vzpomněl chtěl to zase zkusit. Vzal si papír a tušku a zkoušel vymýšlet různé rýmy. Vymyslel začáteční rým a tím zkončil. "Co se to děje?" ptal se sám sebe. Když přišel k ostatním, byl celý skleslí a na tváři smutek. Sedl si na jejich velkou pohovku a klesal na mysli. Ostatní se na něj podívali a potom se podívali všichni na sebe navzájem. Sedli si tedy k němu a vyzvídali. "Co se ti proboha živýho stalo?" Všichni ho chytli za ruku nebo tak a dívali se na něj vyzvýdajícíma očima. Minho to nezvládl a proto mu upadla hlava do dlaní. Ostatní o něj měli strach a tak se seskupili všude okolo. "Proč mi to nejde?" ptal se netušících kamarádů. Key se ptal "Co se ti stalo?" ptal se smutně. "Nejde mi to!" prozradil Minho. "A co ti nejde?" ptal se dál Jonghyun. "Tak za prvý musíme vymyslet novou písničku a za druhý jsem si chtěl jen tak cvičně napsat básničku a nešlo mi to." přiznal Minho své trápení. Taemin se zasmál. "A není to tím, že nemáš inspiraci? Taky jsem dřív vymýšlel básničky a často mi chyběla inspirace." usmíval se Taemin. "Podívej." přitáhl Onew nějaké básničky od fanynek aby se inspiroval a pak mu to šlo jako po másle.

Detektiv

18. listopadu 2011 v 20:04 | Janixka |  SHINee
"Kde je můj řetízek!" Stěžoval si Minho. "Prosim tebe, vždyť jsi ho určitě někam dal." Smál se Key. Jonghyun se vzápětí otočil, aby na něj Minho neviděl a začal se také smát. Onew vyšel ze svého pokoje a zašeptal. "Co to tu tak řvete?!" byl rozzlobený Onew. "Vždyť je už jedenáct. Navíc Taemin už sedí." Všichni začali tedy šeptat, ale po chvíly Minho zase vyletěl. "Já bez něj spát ale nejdu!" rozčiloval se Minho. To Taemina vzbudilo a všichni se ohlédli na otevírající se dveře. Taemin vkročil do pokoje ve kterém byli ostatní. S rozevlátými světlehnědými vlasy na všechny strany. Ve svých volných volných teplácích a velkém triku, že by se do něj vešel minimálně dvakrát, se rozhlídl po pokoji a šel přímo doprostřed pokoje. Koukl se na všechny své kamarády a rozespalýma očima zíral na jedno místo. "Co blbneš?" řekl tiše Taemin. Sáhl na stolek a vrazil Minhovi řetízek do ruky. Na poslední chvíly ještě dodal. "A neřvěte tolik." Ostatní byli překvapeni tím, co se odehrálo během pár vteřin a oni to hledali asi půl hodiny. Ráno, když mu Minho děkoval, Taemin to bral jako samozřejmost. Další večer se ale opakovala situace a Taemin opět vstal a rozespalý z postele. Vypadal úplně stejně jako noc předtím. S tím rozdílem že po pokoji šel bez otevřených očí a že Key hledal klíče. Taemin se zalepenýma očima šel po pokoji a bez toho aby aspoň na chvilku otevřel oči. Podal Keyovi do ruky klíče a málem upadl na zem jak byl nevyspalí. Naštěstí ho Onew chytil a odnesl ho do postele. Potom tedy šli spát všiichni, ale ráno byl Taemin už na nohou a když se v té místnosti sešli už konečně všichni, tak jim ohlásil. "Jestli mě ještě budete budit v noci, tak vás asi přetáhnu něčím tvrdým." vyhrožoval jim s úsměvem i vážností ve tváři.